Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Verdachten strafbare feiten worden vanaf nu niet meer aangehouden ‘tenzij dat echt noodzakelijk is’

Redactie

Verdachten van strafbare feiten worden vanaf nu in principe niet meer aangehouden. Voorrang wordt gegeven aan 'geweldszaken, kwetsbare slachtoffers en zeden', meldt NRC.

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft besloten om deze vergaande maatregel in te voeren. Zo hoopt het OM 'het hoofd te bieden aan terugval in operationele capaciteit bij ons en onze ketenpartners' en de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

'Landelijk continuïteitsplan’

De maatregelen is een van de stappen die in een 'landelijk continuïteitsplan’ staan dat binnen het Openbaar Ministerie wordt verspreid. Een nieuw arrestatiebeleid wordt op dit moment in overleg met de politie uitgewerkt, meldt een woordvoerder van het OM aan NRC.

Vanaf dinsdag zijn vrijwel alle rechtbanken, gerechtshoven en bijzondere colleges gesloten. Urgente zaken gaan wel door.

LEES OOK: Strafrechtadvocaten: sluit rechtbanken vanwege corona

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau