Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nederlandse muziekindustrie ziet omzet flink stijgen door streaming

Redactie

De Nederlandse muziekindustrie zag in 2019 de omzet flink stijgen, Dat komt vooral door de toenemende inkomsten van streamingsdiensten, blijkt uit rondvraag door WNL-programma Stand van Nederland. Zo kwam in 2015 de helft van de verdiensten uit het online luisteren van muziek, vorig jaar was dat bijna 80 procent.

De omzet van de muziekindustrie in ons land was in 2019 ruim 206,8 miljoen euro. Dat is 13,2 procent meer dan het jaar ervoor. Volgens de NVPI - branchevereniging van de entertainmentindustrie - gaat het om de sterkste omzetgroei in vijf jaar.

LEES OOK: In de muziek gaan honderden miljoenen om, maar Johan Derksen krijgt niks

Succesnummers

Succesnummers van Nederlandse bodem waren vorig jaar Frenna met het album Francis en de single Hij is van mij van Kris Kross Amsterdam met Maan, Tabitha en Bizzey. Ook Marco Borsato, Armin van Buuren en Davina Michelle, Snelle, Boef, Lil' Kleine en Duncan Laurence scoorden goed. Op internationaal vlak deden artiesten als Billie Eilish, Ed Sheeran, Post Malone, Lewis Capaldi en Tones and I het prima.

De verkoop van lp's, die eerder een flinke stijging doormaakte, daalde afgelopen jaar met 1,3 procent.

Kijk donderdagavond om 20.25 uur op NPO 2 naar de nieuwste aflevering van Stand van Nederland, dit keer over de muziekindustrie

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau