Agressieve man slaat boa’s in elkaar na opmerking over foutparkeren: ‘Tuig’
Een man in Beverwijk is gisteren opgepakt nadat hij drie boa's had mishandeld. Die spraken de man aan wegens foutparkeren. Burgemeester Martijn Smit spreekt op Facebook van "tuig".
Twee buitengewoon opsporingsambtenaren waren aan het controleren in Beverwijk toen zij de man confronteerden met zijn parkeerstijl. De man was daar niet van gediend en ontplofte toen hij de opmerkingen hoorde. Hij werd agressief en begon de handhavers te slaan.
Boa's naar ziekenhuis
Een derde boa werd opgeroepen ter versterking, maar ook die werd mishandeld door de doorgedraaide foutparkeerder. De drie waren dusdanig gewond dat zij naar het ziekenhuis moesten worden gebracht voor behandeling.
LEES OOK: Boa’s krijgen nog dit jaar bewapening: ‘Volkomen logisch dat zij zich kunnen verdedigen’
Burgemeester Smit zegt op Facebook dat de verdachte is opgepakt en dat er aangifte is gedaan. Ook spreekt hij zijn waardering uit voor de handhavers in zijn gemeente. "Een diepe buiging voor onze boa's."
Zwaarder straffen
Diplomatiedeskundige Robert van de Roer kijkt niet op van het gebrek aan respect tegenover boa's, zegt hij in Goedemorgen Nederland. "Maar er is ook niet genoeg respect voor de politie, de brandweer en medische hulpverleners. Moet je de mensen die dit soort hulpverleners mishandelen niet extra zwaar straffen?", vraag hij zich af.