Korting lesgeld voor leraar bij overstap basisschool
Iedereen met een onderwijsbevoegdheid die zich wil omscholen tot basisschoolleraar, krijgt een korting van 3500 euro op het collegegeld. Daarvoor is 2,5 miljoen euro beschikbaar. Het gaat dan bijvoorbeeld om gymleraren en aardrijkskundedocenten, meldt het AD.
Zo wil Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven stimuleren dat zij aan de slag gaan op die plekken in het onderwijs waar een groot tekort aan docenten is. Dat is niet alleen het geval in het basisonderwijs, maar ook bij sommige vakken op de middelbare school, zoals wiskunde en scheikunde.
Tweede opleiding fors duurder
Nu betalen mensen die bijvoorbeeld de opleiding voor leraar lichamelijke opvoeding hebben gedaan of de lerarenopleiding aardrijkskunde of geschiedenis voor een tweede opleiding nog het fors hogere instellingscollegegeld, wat voor de Pabo doorgaans rond de 7000 euro per jaar betekent.
Studenten die met een diploma van een andere studie op zak kiezen voor de Pabo, betalen al het lagere, wettelijke collegegeld van 2083 euro.
LEES OOK: Akkoord over cao voor basisonderwijs, maar staking gaat door