Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

In Grave worden buschauffeurs al weken lastiggevallen door vluchtelingen: ‘kunnen weinig doen’

Redactie

Chauffeurs van lijn 99 tussen Uden en Nijmegen worden al weken bij Grave (Noord-Brabant) lastiggevallen door een groep asielzoekers, weet Omroep Brabant. Connexxion en Arriva hebben beveiligers ingezet die onenigheid moeten tegengaan.

"Ze willen niet betalen, discussiëren over het tarief of zijn agressief tegenover de buschauffeur", aldus Herman de Gooijer van Connexxion. Volgens het busbedrijf zijn acht mannen uit de groep afkomstig uit het azc in Grave. Waar de overige personen uit de groep, die uit ongeveer 25 mensen bestaat, vandaan komen, is niet duidelijk.

Veiligelanders

Volgens Anton Masteling van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) gaat het om zogenoemde veiligelanders, mensen die naar Nederland zijn gekomen om economische redenen. Zij maken geen kans op een verblijfsvergunning. Tot ze teruggestuurd worden, zitten ze vast in een azc. De begeleiders van die opvangcentra hebben echter nauwelijks invloed op het gedrag van de vluchtelingen buiten de poorten.

Burgemeester Lex Roolvink wil er alles aan doen om de situatie veiliger te maken. ''Laat duidelijk zijn dat iedere overlast gevende situatie er een te veel is. Er worden door zowel COA, als Breng (onderdeel van Connexxion, red.), als de gemeente maatregelen genomen om overlast zo veel mogelijk tegen te gaan.''

LEES OOK: Honderden criminele asielzoekers beroven mensen in Amsterdam

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau