‘Handelsdeal met China is ongelofelijk goed getimed van Trump’
Het was geen toeval dat de Amerikaanse president Donald Trump gisteren een handelsdeal tekende met de Chinese vicepremier Liu He. Dat zegt ANP-hoofdredacteur en oud-correspondent in de Verenigde Staten Freek Staps in 't Wordt Nu Laat op NPO Radio 2.
"Het is ongelofelijk goed getimed van Trump", zegt Staps. Hij doelt onder meer op de aanstaande verkiezingen van november dit jaar, maar ook op de afzettingsprocedure die tegen de president loopt.
"Het sluiten van het akkoord was op hetzelfde moment dat vanuit het Huis van Afgevaardigden artikelen van impeachment werden doorgestuurd aan de Senaat. Dat moet je er altijd eventjes bij zien. Amerikanen beheersen dat spel ongelofelijk goed."
LEES OOK: Donald Trump haalt uit naar Democraten na starten afzettingsprocedure
'Beleggers rustiger door Trump'
In het handelsakkoord heeft China toegezegd de komende twee jaar voor 200 miljard dollar uit de Verenigde Staten te zullen kopen. "Dit is een eerste fase van een handelsakkoord", zegt Staps. "Ze moeten nog dooronderhandelen."
Met het ondertekenen van de eerste deal heeft de president volgens Staps vooral voor een beetje kalmte gezorgd. "Beleggers worden hier iets rustiger van. Mensen willen bij Trump vooral weten waar ze aan toe zijn."