Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Johan Derksen krijgt bewaking na opmerkingen over Turkse voetballer

Redactie

Voetbalanalist Johan Derksen wordt sinds vorig jaar vanuit zijn werkgever Talpa bewaakt als hij na het tv-programma Veronica Inside naar huis gaat. De bewaking volgt na bedreigingen die aan het adres van Derksen binnenkwamen, zo zegt hij in een interview met het AD.

De bedreigingen volgden na uitspraken van de analyticus over voetballer Orkun Kökcü van Feyenoord. Die koos ervoor interlands te willen spelen voor Turkije en niet voor Nederland waar hij is geboren. Derksen vond dat raar.

"Zijn ouders zijn volgens mij niet ooit naar Nederland gekomen omdat Turkije hen zoveel te bieden had. Die jongen heeft hier zijn opleiding gehad. Heeft hier geprofiteerd van de sociale omstandigheden en kiest tóch voor Turkije", aldus Derksen, die Turkije in dezelfde uitzending "een kutland" noemde.

Derksen niet bang

De besnorde analist geeft aan dat er daags na die uitzending bij zijn werkgever Talpa bedreigingen werden geuit. Hij deed daar geen aangifte van. "Maar sindsdien heb ik wel dus bewaking. Word ik keurig opgewacht en na elke uitzending naar de snelweg gebracht."

Het is niet de eerste keer dat hij met bedreigingen te maken krijgt. Hij ligt er dan ook niet wakker van. De bewaking die Talpa heeft geregeld noemt hij "lief". "Maar in Grolloo (waar Derksen woont) laat ik gewoon elke dag de hond uit. Dus als die Turken willen, kunnen ze me liquideren wanneer ze willen. Bang ben ik niet. Ik laat mijn leven daar niet echt door beïnvloeden."

LEES OOK: SP-raadslid wilde Johan Derksen ‘laten afschieten’ voor kritiek op voetbalvrouwen: ‘Niet zo bedoeld’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau