Jonge kinderen opgepakt voor dodelijke flatbrand in Arnhem
De politie heeft twee jonge kinderen gearresteerd naar aanleiding van de dodelijke flatbrand in Arnhem. Het gaat om jongens van 12 en 13 jaar oud die mogelijk vuurwerk hebben afgestoken.
Een vader (39) en zijn 4-jarige zoontje zijn nieuwjaarsnacht in Arnhem overleden bij de flatbrand. De moeder (36) en 8-jarige dochter stonden met hen in de lift toen er brand uitbrak in de hal van de flat.
Verdacht van veroorzaken flatbrand
De opgepakte jongens worden verdacht van het afsteken van vuurwerk en brandstichting met dodelijke afloop, meldt een politiewoordvoerder. De politie heeft camerabeelden bestudeerd.
De brand is waarschijnlijk ontstaan door vuurwerk dat naar binnen is gekomen en in de hal van de flat is terechtgekomen. Hoe het daar precies terechtkwam en wat de exacte rol van de opgepakte jongens was, onderzoekt de politie nog.
Volgens de brandweer hebben de omgekomen familieleden via de liftkoker veel rook binnengekregen nadat de stroom in de flat was uitgevallen. De moeder en een dochter raakten gewond. Zij liggen op dit moment in het ziekenhuis.
LEES OOK: Vader en 4-jarige zoontje overleden bij flatbrand in Arnhem, vuurwerk mogelijk oorzaak