Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

BREAKING: Ridouan Taghi uit Dubai gezet en overgebracht naar gevangenis in Nederland

Redactie

Ridouan Taghi is woensdag door de autoriteiten in Dubai het land uitgezet en afgelopen nacht overgebracht naar een gevangenis is Nederland. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Taghi zit nu vast in een penitentiaire instelling.

Dubai heeft Nederland gevraagd om Taghi, hoofdverdachte in het Marengo-proces, op te komen halen. Daarop is woensdag een team van agenten naar het Midden-Oosten gevlogen om hem vannacht met een gecharterd vliegtuig naar Nederland terug te brengen. Daarbij waren "voldoende" agenten betrokken, zegt de woordvoerder van het Landelijk Parket.

Geen uitleveringsverzoek ingediend

De verwachting was dat Nederland al een uitleveringsverzoek had ingediend "maar dat was nog niet zo". Dubai heeft hem uitgezet omdat hij daar een 'ongewenste vreemdeling' was.

De politie heeft Taghi na aankomst in Nederland naar de Extra Beveiligde Inrichting in Vught gebracht, meldt het AD. Ook Willem Holleeder en Mohammed B. zitten daar in de gevangenis.

Marokko wil Taghi ook vervolgen

Sinds zondagnacht zat Taghi vast in Dubai, wachtend op uitlevering. Ook Marokko wil de topcrimineel vervolgen. Hij is in dat land verdachte van betrokkenheid bij de vergismoord op de zoon van een rechter.

Door de rechtbank is in september een bevel gevangenneming afgegeven voor Taghi. Eerder al had het Openbaar Ministerie (OM) hem op nationale en internationale opsporingslijsten geplaatst. Het Marengo-proces wordt op 27 en 28 februari 2020 voortgezet.

Politiehelikopters en veel sirenes in Vught

"Ik hoorde vanochtend heel vroeg politiehelikopters en heel veel sirenes", zegt Eric Vrijsen, politiek journalist van Elsevier Weekblad bij Goedemorgen Nederland op NPO 1. Hij woont vlakbij de gevangenis in Vught. "Ik snap nu wat er is gebeurd. We hebben in Vught veel bekende Nederlanders als inwoner. Ik ben natuurlijk opgelucht omdat iemand niet vrijuit kan gaan als hij kennelijk toch het nodige op zijn geweten heeft."

LEES OOK: Topcrimineel Ridouan Taghi opgepakt in Dubai


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau