Verdachte van doodrijden meisje (15) krijgt rijbewijs terug, onbegrip bij OM
De 28-jarige Rutger H., die ervan wordt verdacht de 15-jarige Ilayda uit Heerhugowaard te hebben doodgereden, krijgt ondanks de verdenkingen aan zijn adres zijn rijbewijs terug. Het OM is daar niet blij mee.
In juni dit jaar overleed de 15-jarige Ilayda toen zij bij het oversteken van de weg op haar fiets werd aangereden door een Porsche Cayenne. H., de bestuurder van de auto, wordt ervan verdacht twee keer zo hard te hebben gereden als is toegestaan en tijdens het ongeluk op zijn mobiel te hebben gezeten.
Het onderzoek naar het tragische ongeval loopt nog en de rechter heeft vandaag besloten dat H. zijn rijbewijs voorlopig terugkrijgt, zo schrijft NH Nieuws. De reden dat hij zijn pasje weer in bezit mag hebben, is omdat het onderzoek waarschijnlijk nog een tijdje gaat duren.
OM niet blij met teruggeven rijbewijs
Het Openbaar Ministerie heeft geen begrip voor het teruggeven van het rijbewijs, omdat H. niet erg zou meewerken aan het onderzoek. Zo weigerde hij direct na het ongeluk zijn telefoon af te geven en bleek later dat hij appberichten zou hebben gewist.
Die berichten zijn echter teruggevonden en onderzocht wordt of deze door H. verstuurd zijn op het moment van het dodelijke ongeluk. Hoe hard H. tijdens het ongeluk precies reed, is niet bekend. Volgens het OM gaat het om minstens 112 kilometer per uur, waar je 50 mag.
Er waren mogelijk nog twee auto's betrokken, waardoor het vermoeden is ontstaan dat er een straatrace aan de gang was. Dit is nog niet opgehelderd. De advocaat van H. vindt dat het OM zijn cliënt "te gemakkelijk" wegzet als man die te hard reed en ondertussen op zijn telefoon zat.
LEES OOK: Oordeel van het hof: mobiele telefoon aanraken in de auto mag gewoon