Vader gezin Ruinerwold kan al jaren niet praten: strafproces lijkt onmogelijk
Het is de vraag of de 67-jarige Gerrit-Jan van D., de vader van het in Ruinerwold gevonden gezin, berecht kan worden. Hij heeft drie jaar geleden een hersenbloeding gehad en kan daardoor niet meer praten. Hoewel hij al twee maanden vast zit, is hij nog geen enkele keer gehoord door de politie. Dat bevestigt zijn advocaat Robert Snorn na berichtgeving van het Dagblad van het Noorden.
Verstandelijk is er volgens zijn advocaat niets met Van D. aan de hand, maar zijn spraakvermogen is totaal verdwenen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt hoe ze de verdachte toch kan verhoren. Een schriftelijk verhoor is evenmin mogelijk, omdat Van D. gedeeltelijk verlamd is geraakt door de bloeding.
Verdacht van seksueel misbruik
Van D. wordt verdacht van seksueel misbruik, mishandeling en vrijheidsberoving van zes van zijn jongvolwassen kinderen. Samen met vijf van zijn negen kinderen is hij 13 oktober door de politie ontdekt. Hij zat in een af te sluiten ruimte van een boerderij in Ruinerwold.
LEES OOK: Vader verborgen familie Ruinerwold verdacht van misbruik eigen kinderen