Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Tramschutter Gökmen Tanis is zwakbegaafd en verminderd toerekeningsvatbaar’

Redactie

De Utrechtse tramschutter Gökmen Tanis is zwakbegaafd, narcistisch en verminderd toerekeningsvatbaar, zo blijkt uit onderzoek in het Pieter Baan Centrum. Dat schrijft het AD die het onderzoek heeft ingezien.

Tanis zou zich verheven voelen boven de rest van de samenleving. Ook heeft hij totaal geen spijt van zijn daden en voelt hij zich niet schuldig.

Vier doden

De 38-jarige Tanis schoot in maart vier mensen dood in een tram in Utrecht. Hij schoof zijn eigen advocaat aan de kant, en zei bij het begin van het proces dat hij het Nederlandse rechtssysteem niet erkent. Tanis krijgt nu een advocaat toegewezen omdat hij niet in staat is zijn eigen belang te behartigen.

Het proces tegen hem wordt maandag 16 december hervat.

LEES OOK: Vader slachtoffer schreeuwt naar Gökmen Tanis: ‘Lafaard!’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau