Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Proces hacker die naaktbeelden BN’ers stal begonnen

Redactie

De 35-jarige Mitchell van der K. moet zich dinsdag en woensdag voor de rechtbank in Haarlem verantwoorden, omdat hij de e-mail-, chat- en i-cloudaccounts zou hebben gehackt - of dat zou hebben geprobeerd - van honderden personen.

Daardoor kon hij bij hun persoonlijke gegevens en stal hij (naakt)foto's en (seks)video's, waarvan hij een deel publiceerde op internet. Onder de getroffenen is onder andere vlogger Laura Ponticorvo en oud-hockeyster Fatima Moreira de Melo.

Bekentenis

Van der K. heeft eerder bekend dat hij naaktbeelden had gestolen uit de computers van onder andere enkele bekende Nederlanders door hun wachtwoorden te "kraken". Hij deed dit door gebruik te maken van de Apple-dienst iForget, waarmee gebruikers een vergeten wachtwoord kunnen opvragen. Volg een live-blog van de rechtszaak hier.

Beschuldiging Mitchell van der K.

Het Openbaar Ministerie beschuldigt hem onder meer van grootschalige computervredebreuk, gepleegd tussen medio 2014 en eind 2017.

Het balletje ging rollen nadat een vrouw uit Zwanenburg aangifte had gedaan. Uit onderzoek bleek dat de verdachte op zijn computers, telefoons en op gegevensdragers 30.000 privébeelden van derden had. Zeker dertig van hen deden aangifte. De politie kon niet alle slachtoffers identificeren.

De verdachte was destijds kandidaat-raadslid voor de VVD in Almere. De VVD zette hem in 2018 meteen uit de partij toen de verdenkingen bekend werden. De uitspraak volgt op 24 december, een dag voor kerst.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau