Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Onrust en brandstichting in Duindorp na besluit over vreugdevuren: ‘Dit was te verwachten’

Redactie

In de Haagse wijk Duindorp was het dit weekend erg onrustig. Op meerdere plekken in de woonwijk werden containers in brand gezet. Ook een bushalte en afvalbakken moesten eraan geloven. De brandweer moest bij het blussen beschermd worden door de ME. Aanleiding voor de rellen is het besluit om dit jaar geen groot vreugdevuur toe te staan. "Dit was te verwachten", zegt politiecommissaris Ruud Verkuijlen in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

Al jarenlang worden er op het strand bij Scheveningen en Duindorp grote vreugdevuren aangestoken tijdens oud en nieuw. Vorig jaar liep dat uit de hand toen er een sterke wind opstak, en er een vonkenregen neerdaalde op Scheveningen.

"Eigenlijk zijn de vreugdevuren juist ontstaan om een alternatief te bieden voor wat er in de wijken gebeurt," zegt Verkuijlen. Nu die vuren verdwijnen, verwacht hij nog meer ongeregeldheden en brandstichtingen in de wijk. De politie heeft zich daar volgens hem al op voorbereid. "Op dit moment worden er geen vergunningen verleend, dus op het strand zal er geen vuur zijn. Maar dat betekent dat het mogelijk de stad weer in gaat. We hebben daar al op geanticipeerd."

'Levens in gevaar'

VVD-Tweede Kamerlid Dennis Wiersma snapt de onrust die er is ontstaan in Duindorp. "Zij willen het met elkaar op een mooie en leuke manier vieren", zegt Wiersma. "Zij willen hun best doen om dat te laten slagen. Dan zie je dat dit besluit onrust brengt. Maar er moeten wel grenzen gesteld worden, vorig jaar waren er levens in gevaar."

LEES OOK: Vuurtornado en vonkenregen na uit de hand gelopen vreugdevuur


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau