Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Jos B. moet in cel blijven: dna op Nicky wijst op ‘langdurig, intensief’ contact

Redactie

De rechtbank in Maastricht ziet geen aanleiding om Jos B. in afwachting van de inhoudelijke behandeling van zijn strafproces op vrije voeten te stellen. De rechtbank wees donderdag een verzoek van Gerald Roethof, de advocaat van de 57-jarige B., tot opheffing van het voorarrest af.

B. wordt verdacht van het ontvoeren, seksueel misbruiken en doden van de 11-jarige Nicky Verstappen in augustus 1998 op de Brunssummerheide. B. ontkent hier iets mee te maken te hebben, verder zwijgt hij.

Geen eenmalige aanraking

De verdachte wil niet zeggen hoe 27 van zijn dna-sporen gevonden zijn op de onderbroek en het lichaam van Nicky. Het gaat volgens de rechter om onder meer twee haren. "En één deel van een haar. Ook zijn er drie huidschilfers gevonden en verder 21 biologische contactsporen, waaronder mogelijk speeksel.”

Deze sporen wijzen volgens een dna-expert die in het strafdossier aan bod komt op ‘langdurig, intensief’ contact, en niet op een ‘oppervlakkige of eenmalige’ aanraking, schrijft het AD.

De rechtbank toonde zich stellig in het afwijzen van het verzoek om vrijlating. De rechtbank houdt er ernstig rekening mee dat er geen sprake was van een natuurlijke dood. "Nicky was kerngezond, er zijn aanwijzingen voor seksueel misbruik en wel 27 sporen op het lichaam en de kleding zijn van B." Ook zou B. vluchtgevaarlijk zijn.

Twee oude getuigen gehoord

In de zaak rond de dood van Nicky worden binnenkort twee oude getuigen gehoord, besloot de rechtbank. Het gaat om twee vrouwen die recent verklaarden in 1998 een man op een fiets met een kind achterop gezien te hebben op de Brunssummerheide.

Ook stemde de rechter in met het verzwaren van de verdenking tegen B. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt B. nu van gekwalificeerde doodslag in plaats van doodslag. Dat wil zeggen dat iemand is gedood om een ander strafbaar feit, in dit geval seksueel misbruik, te verdoezelen.

De rechtbank nam nog geen besluit over wanneer de inhoudelijke behandeling van de zaak plaatsvindt, maar dat gebeurt mogelijk in maart. Op 20 februari is de volgende voorbereidende zitting.

LEES OOK: Zwaardere verdenking Jos B.: ‘Nicky Verstappen gedood om misbruik te verhullen’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
'Kunnen meer invloed uitoefenen als we wel naar WK in Saudi-Arabië gaan'
1:18

'Kunnen meer invloed uitoefenen als we wel naar WK in Saudi-Arabië gaan'

'Vijftig van onze jongens zitten in het leger, negen zijn gesneuveld'
1:43

'Vijftig van onze jongens zitten in het leger, negen zijn gesneuveld'

'Poetin denkt dat hij aan het winnen is, maar dat is niet zo'
1:19

'Poetin denkt dat hij aan het winnen is, maar dat is niet zo'

'Een partij' wilde bezit koran strafbaar maken
1:43

'Een partij' wilde bezit koran strafbaar maken

'Wij hebben gevraagd om gesprek met ministers en ambtenaren'
1:34

'Wij hebben gevraagd om gesprek met ministers en ambtenaren'

'Ik ken helemaal geen vooroordelen'
1:25

'Ik ken helemaal geen vooroordelen'

Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau