Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

GroenLinks wil geld uit prijzenpot loterij gebruiken voor extra zedenofficieren

Redactie

GroenLinks wil meer geld voor zedenofficieren bij het Openbaar Ministerie. De partij is daarom van plan een voorstel te doen om geld van de Staatsloterij te gebruiken om extra zedenofficieren aan te stellen. Dit zegt GroenLinks-Kamerlid Niels van den Berge bij Haagse Lobby op NPO Radio 1.

Het geld voor extra officieren moet uit de jackpotten van loterijen gehaald worden, zegt Van den Berge. "De Staatsloterij stopt een groot deel van de inleg in prijzengeld. Dat zou wel iets minder kunnen worden. Dan blijven er nog steeds hele hoge jackpotbedragen te winnen, maar iets lager", vertelt het Tweede Kamerlid.

Vervolgen slachtoffers zedenmisdrijven

Het geld wat daarmee vrij wordt gemaakt wil de partij steken in het vervolgen van daders van zedenmisdrijven. "350 zedenzaken blijven elke jaar op de plank liggen. Dat is onbevredigend voor de slachtoffers en bewijsmateriaal is dan verouderd. Het moet meer een prioriteit worden. Op andere terreinen is bij het OM ook uitbreiding nodig", vertelt Van den Berge.

GroenLinks denkt dat één miljoen euro genoeg is voor negen of tien extra officieren. Gerrit van der Burg, de topman van het Openbaar Ministerie, denkt dat meer geld nodig is. "Het OM is altijd blij met dit soort initiatieven, maar het is niet voldoende voor een substantiële verbetering. Met 2 á 2,5 miljoen nodig zouden wij bij de aanpak van zedenmisdrijven echt geholpen zijn."

LEES OOK: '50 miljoen euro tekort voor rechtspraak’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau