Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Man dreigt zichzelf op te blazen ‘om op te komen voor Sinterklaas’

Redactie

Een 49-jarige man uit Den Haag is maandag aangehouden omdat hij op Facebook had gedreigd zichzelf op te blazen om zo op te komen voor de 'sinterklaastraditie'. Dat meldt de politie dinsdag. Zijn bericht leidde tot veel onrust op social media.

Over het bericht kwamen veel meldingen binnen, waarna de politie een onderzoek begon. Daarin werd vastgesteld wie de afzender was en de zaak werd ter toetsing voorgelegd aan de officier van justitie. Gelet op de ernst van de bedreiging, oordeelde deze dat de verdachte moest worden aangehouden.

"Ik doe een bom om m'n middel en ben de eerste blanke die zichzelf opblaast om voor onze tradities op te komen", schreef de man in zijn relaas. Hij benadrukte dat hij "geen grap" maakt.

Bij de aanhouding van de man in zijn woning zijn geen explosieven aangetroffen. Hij had spijt van zijn bericht en was geschrokken van wat het teweeg had gebracht. Donderdag wordt besloten of de man langer vast blijft zitten.

'Over de grens'

In de aanloop naar de sinterklaasviering ziet de politie dat voor- en tegenstanders van Zwarte Piet over en weer stevige uitlatingen doen. "Zolang geen strafbare grens wordt overschreden, mag iedereen zijn mening geven. De reactie van deze verdachte, waarin gedreigd werd met een aanslag waarbij onschuldige slachtoffers konden vallen, overschreed die grens", aldus de politie.

LEES OOK: ‘In vrije debatcultuur niet naar geweld grijpen’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau