Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘AOW-leeftijd blijft ook in 2025 steken op 67 jaar’

Redactie

De AOW-leeftijd blijft ook in 2025 vermoedelijk steken op 67 jaar. Dat meldt het NRC op basis van Haagse bronnen. Volgens de krant maakt minister Koolmees van Sociale Zaken dat vanmiddag bekend.

De AOW-leeftijd is gekoppeld aan de levensverwachting. Uit de prognose van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat vandaag naar buiten kwam, blijkt dat men in 2025 gemiddeld een maand langer leeft dan in 2024 - het jaar waarin voor de eerste keer de pensioenleeftijd van 67 jaar kan worden bereikt. De stijging van een maand is niet genoeg om de AOW-leeftijd voor aan te passen.

De levensverwachting stijgt sinds 1950. Sinds 2014 stijgt die lijn nog nauwelijks. In 2012 werd de AOW-leeftijd onder kabinet-Rutte I verhoogd van 65 jaar naar 67 jaar.

LEES OOK: AOW-uitkeringen gaan flink stijgen, grootste toename sinds 1998 verwacht

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau