3FM-dj Van der Lende: ‘Ik doe nooit meer mee aan Expeditie Robinson’
Ondanks zijn vele zware momenten op het eiland, adviseert Frank van der Lende iedereen om mee te doen aan Expeditie Robinson. "Als je wordt gevraagd voor Expeditie Robinson: zeg ja. Ik zou het iedereen aanraden. Het is de meest unieke ervaring in een tv-programma in mijn leven, maar ik doe niet weer mee", zei de 3FM-dj vannacht in ’t Wordt Nu Laat op NPO Radio 2.
Pas op! In dit bericht staan spoilers over het huidige seizoen van Expeditie Robinson.
Van der Lende besloot het eiland zelf na dertien dagen te verlaten. Dit is te zien in de aflevering van afgelopen zondag. "Ik word zo ongelukkig op dit eiland. Ik wil naar mijn meissie, naar mijn vader, naar mijn leven. Het vuur is bij mij gedoofd", zei Van der Lende over zijn opgave in Expeditie Robinson. "Ik kom stil over in de uitzendingen. Dat komt ook wel omdat ik niet helemaal op mijn plek was", blikt hij terug. Het weinig kunnen eten en de zware proeven waren volgens hem geen reden om op te geven.
Nog net geen bedreigingen
Op social media lieten veel mensen weten de keuze van Van der Lende onbegrijpelijk te vinden. Voor veel mensen is het een droom om mee te doen. "Ik heb veel negatieve reacties gekregen. In hoofdletters kreeg ik berichten op Instagram dat ik een loser ben. Het zijn nog net geen bedreigingen."
Toch heeft hij geen spijt dat hij heeft opgegeven."Op een gegeven moment dacht ik 'What the fuck ben ik hier aan het doen?'. Het is een tv-programma, maar ik was erg ongelukkig. Ik ging met een steen in mijn maag naar bed en werd daarmee wakker. Ik heb zelf besloten om hier aan mee te doen, dus ik dacht dat ik ook kon beslissen om hier uit te stappen."
Wakker gelegen door reacties
De diskjockey van 3FM heeft naar eigen zeggen wakker gelegen over de reacties die hij zou krijgen over zijn opgave. "Maar ik ben nog steeds blij en opgelucht dat ik eruit ben. Soms kan ik mij wel voor mijn kop slaan, omdat de samensmelting in het spel dichtbij was."
Van der Lende is blij dat hij heeft meegedaan aan Expeditie Robinson, maar zelf zou hij niet meer meedoen. Het programma leeft volgens hem erg in het land. "Expeditie Robinson is bijna het Nederlands elftal. Iedereen vindt er iets van en wil er ook wat van weten."
LEES OOK: Tony Junior over bizarre exit Expeditie Robinson: 'Zou het zo weer honderd keer doen'