Terrorist Jawed S. hoort straf voor neersteken Amerikanen: ‘Hij heeft geen spijt’
Jawed S., de man die op 31 augustus 2018, twee Amerikaanse toeristen neerstak op station Amsterdam Centraal hoort vandaag hoelang hij de cel in moet. Volgens Telegraaf-verslaggever Silvan Schoonhoven zal de eis van 25 jaar waarschijnlijk worden opgelegd, zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
S. kwam naar Nederland met het idee om PVV-leider Geert Wilders om het leven te brengen naar aanleiding van diens cartoonwedstrijd over de profeet Mohammed. Bij aankomst op het station in Amsterdam stak hij twee Amerikanen neer.
Een van hen liep een dwarslaesie op en zit in een rolstoel, zijn zwangere vrouw die werd neergestoken kreeg later een miskraam. Het Openbaar Ministerie heeft 25 jaar cel geëist. Volgens hen heeft S. zich schuldig gemaakt aan een dubbele poging tot moord.
Geen spijt bij Jawed S.
Telegraaf-verslaggever Schoonhoven denkt dat de rechter met het vonnis ook in de buurt van die 25 jaar gaat zitten. "S. heeft er alles aan gedaan om zijn eigen glazen in te gooien met zijn opstelling tijdens deze zaak."
Volgens Schoonhoven kende de terrorist "geen enkele spijt". "Iedereen die er tijdens de zaak was, stond met de oren te klapperen over wat hij allemaal uitsloeg. Hij zou het zo weer doen. Als hij Geert Wilders tegen zou komen, zou hij hem alsnog doden. Er is dus geen enkele verzachtende omstandigheid."
LEES OOK: Aanslagpleger Jawed S. dreigt opnieuw: ‘Dan zal ik met Wilders zelf afrekenen’