Alexander Pechtold nieuwe algemeen directeur van het CBR
Alexander Pechtold heeft een nieuwe baan. Hij wordt per 1 november de nieuwe algemeen directeur van het CBR, het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen. Het CBR laat weten dat Pechtold de organisatie door de huidige moeilijke fase rond de medische beoordelingen heen moet loodsen.
Het CBR heeft al langere tijd te kampen met problemen. Het verlengen van rijbewijzen voor onder anderen 75-plussers, waar een medische keuring voor nodig is, duurt door technische mankementen veel langer dan normaal.
Volgens het CBR heeft Pechtold door zijn langdurige politieke ervaring een uitstekend gevoel voor de complexe omgeving en de belangrijke rol van het CBR in de samenleving. Pechtold was eerder minister, burgemeester en van 2006 tot oktober vorig jaar fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer.
LEES OOK: Pechtold over eerste jaar Jetten: ‘Ik geef hem een 9!’
Pechtold verbindend
"Ik ben verheugd dat na een uitvoerige selectie Alexander Pechtold de nieuwe algemeen directeur van het CBR wordt", zegt Jan Mengelers, voorzitter Raad van Toezicht van het CBR.
"Alexander Pechtold is een verbindende persoonlijkheid die zowel binnen als buiten het CBR de rust en het vertrouwen terug kan brengen. En zo met de organisatie richting kan geven aan de verbetering van de dienstverlening en aan de opgaven voor het CBR op gebied van de verkeersveiligheid in het steeds complexere verkeer".