Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Maximumsnelheid gaat morgen omlaag: ‘Dit is voor de bühne’

Redactie

De maximumsnelheid in de buurt van kwetsbare natuurgebieden wordt vanaf morgen naar beneden aangepast. Dat gebeurt naar aanleiding van het rapport van de commissie Remkes. De maatregelen zijn nodig om de stikstofuitstoot te beperken. Toch zal de snelheidsverlaging volgens ambtelijke bronnen weinig effect hebben.

"Je moet heel goed nadenken waar je dit doet", zegt SP-leider Lilian Marijnissen in Goedemorgen Nederland op NPO 1. De maatregel wordt volgens haar nu wel erg snel doorgevoerd. "Vorige week werd door het kabinet nog gezegd dat er eerst goed gekeken zou worden naar de maatregel, en welk effect het zou hebben."

Veestapel

"Als het nodig is, is het nodig, maar het moet wel zoden aan de dijk zetten", aldus Marijnissen. Als mogelijk alternatieve maatregel zou er volgens haar gekeken moeten worden naar de veestapel. "We hebben heel veel dieren in Nederland, en een groot deel van het vlees exporteren we naar het buitenland. Je zou kunnen kijken hoe je dat op een goede manier kan terugbrengen, zonder dat je de boeren al te veel pijn doet."

Ook advocaat Mark Teurlings heeft sterke twijfels bij de maatregel. "Als nu al blijkt dat het een druppel op een gloeiende plaat is, is het echt onzin. Dan moet je het gewoon niet doen, dit is voor de bühne. Het kost ook een hoop om al die bordjes weer te vervangen. Dat is zonde van het geld."

LEES OOK: ANWB is tegen verlaging maximumsnelheid: ‘Leidt tot onrust op de weg’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau