CBS: ‘Meer dan de helft van zorgpersoneel ervaart toename werkdruk’
Bijna 44 procent van het personeel in de zorg en welzijnssector ervaart een hoge tot zeer hoge werkdruk. Dat blijkt uit een enquête die CBS uitvoerde onder werknemers en werkgevers. 2 op de 3 werknemers geeft daarnaast aan dat de werkdruk het afgelopen jaar is toegenomen.
Meer dan de helft van de werknemers in de sector onderschrijft de stelling: ‘Ik heb het gevoel dat ik tijd tekort kom’.
LEES OOK: WNL PODCAST: ‘Grootste deel stijging zorgkosten gaat naar inzet van personeel’
SP-fractievoorzitter Lilian Marijnissen reageerde vanmorgen in de uitzending van Goedemorgen Nederland op NPO 1 op deze cijfers: "Het is vandaag misschien groot in het nieuws, maar het is natuurlijk helemaal niet nieuw. De werkdruk in de zorg is al jaren heel hoog."
Marijnissen wil dat het personeel zich meer kunnen richten op de concrete zorgtaken. "Het gaat erom dat ze de zorg ook echt kunnen uitvoeren en niet dat ze de grootste tijd van hun werk bezig zijn met papier, of verantwoording afleggen aan zorgverzekeraars."
Het personeel klaagt met name over de regeldruk en administratieve lasten die de werkdruk verhogen, zo blijkt uit onderstaande tabel:
Stand van Nederland maakte een aflevering over nieuwe ontwikkelingen en stijgende kosten in de zorg. Kijk de aflevering terug via NPO Start!