Plan Baudet voor docu-reeks over gouden eeuwen niet goed ontvangen: ‘Kijk naar het heden’
Thierry Baudet kondigde deze week in Goedemorgen Nederland aan met een documentairereeks te komen over de gouden eeuwen van Nederland. Met heel veel enthousiasme wordt dat plan niet ontvangen. "Hij kijkt te veel in het verleden", zegt media-ondernemer Jan Kees Emmer in WNL Opiniemakers op NPO Radio 1.
Met de reeks korte filmpjes wil Baudet Nederland zelfvertrouwen teruggeven en de focus leggen op helden uit onze geschiedenis. "Waarom wil hij dat?", vraagt opiniemaker Samira Bouchibti zich af. "Hij mag het doen, maar laten we niet alleen kijken naar het verleden. Zet een stip op de horizon. Waar willen we naartoe?"
LEES OOK: FvD komt met een docu-reeks over de gouden eeuwen van Nederland
Media-ondernemer Emmer begrijpt het plan van de voorman van Forum voor Democratie niet. "We hoeven het verleden niet helemaal op te rakelen, kijk naar het heden. Dit is een land om trots op te zijn. Natuurlijk gaan er dingen mis en mopperen we, maar over het algemeen gaat het hier goed."
Helden van nu
Bouchibti stelt voor dat Baudet meer naar vandaag de dag kijkt en zich richt op de helden van tegenwoordig. "Dat zijn de mensen die hun eigen leven ten dienste stellen van de rest, zoals een politieagent." Ook mensen in de zorg noemt Bouchibti bij de helden van nu. "Zij zijn het cement van onze samenleving."
LEES OOK: Baudet: ‘Obsessie met schaduwkanten Gouden Eeuw is teken van culturele ziekte’