Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Henk Otten doet aangifte tegen Forum voor Democratie

Redactie

Henk Otten doet vrijdag aangifte tegen Forum voor Democratie. Dat laat hij weten aan NU.nl. Otten wil dat het Openbaar Ministerie onderzoekt of er sprake is van smaad, laster en lasterlijke aanklacht. "Mijn naam moet worden gezuiverd", zegt Otten tegen de nieuwssite.

De aanleiding voor de aangifte tegen de partij is het interne onderzoeksrapport dat Forum liet opstellen. In dat rapport stond onder meer dat Otten had gefraudeerd met geld van de partij. Iets wat Otten ontkende. "Dat onderzoek is op geen enkele professionele manier gedaan. Er was geen hoor en wederhoor."

Otten heeft geen goed woord over over het rapport. "Dit flutrapport is alleen gemaakt om mij te beschadigen. Ik werk al bijna dertig jaar in de financiële wereld. Je werkt daar op basis van vertrouwen. Ik ben ook nog gewoon lid van de Eerste Kamer en ben daar voorzitter van de financiële commissie. Ik wil dat werk gewoon weer oppakken", zegt hij tegen NU.nl.

Henk Otten is inmiddels zijn eigen partij begonnen. Twee senatoren verlieten samen met Otten Forum voor democratie om plaats te nemen in de Eerste Kamer names de nieuwe fractie.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau