ZIEN: Regeringvliegtuig is ‘zuiniger en Hollandser’
Het nieuwe regeringstoestel is volgens de makers zuiniger en technisch geavanceerder. Ook zijn er 'subtiele' Delfstblauwe en oranje elementen aangebracht.
De PH-GOV is een Boeing 737 BBJ die gebruikt wordt door leden van de koninklijke familie, ministers en meereizende ambtenaren.
"Ondanks de zakelijke uitstraling is het toestel nog steeds goed herkenbaar als Nederlands", zegt Fokker-directeur John Pritchard tegen het ANP. "Naast de bekende blauwe kleur van de overheid, zijn er consequent Delfts blauwe accenten in het interieur verwerkt en zit er een subtiele sprank oranje op de vleugel."
Inzittenden kunnen gebruik maken van nieuwe features als internet, een film- en muzieksysteem en een douche. Ook is het binnenin 'fluisterstil' gemaakt.
Het vliegtuig heeft een verhoogde actieradius: het kan vliegen tot zo'n 10.000 kilometer.
Het toestel heeft zo'n 90 miljoen euro gekost. Bevoegd piloot Willem-Alexander zal naar verwachting af en toe zelf het vliegtuig besturen.


