Trampassagier ontsnapt aan de dood door haperend wapen Gökmen T.
Bij de aanslag in een Utrechtse tram op 18 maart is minstens één man aan de dood ontsnapt doordat het wapen van verdachte Gokmen T. haperde. Dat meldt het AD.
De aanslagpleger richtte zijn semi-automatische vuurwapen van dichtbij op de passagier en haalde de trekker over. Het wapen haperde, waarna T. de tram uitliep. Vervolgens herlaadde hij het wapen, waarna hij opnieuw het vuur opende.
Meerdere bronnen die betrokken zijn bij het onderzoek naar de aanslag bevestigen aan de krant dat het wapen inderdaad haperde.
Getraumatiseerd
Hoewel de man aan de dood is ontsnapt, heeft de aanslag alsnog grote gevolgen voor hem. Hij was op de bewuste dag onderweg naar zijn eerste werkdag bij de grote fietsenstalling op Utrecht Centraal. De man was in dienst bij Rataplan, een organisatie die mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aan het werk helpt.
Door de levensbedreigende ervaring in de tram is de man nooit aan zijn eerste werkdag toegekomen. Hij is door de aanslag zwaar getraumatiseerd.