Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Boris Johnson ruim aan kop na eerste stemronde voor het Britse premierschap

Redactie

De kans dat Boris Johnson de volgende premier van het Verenigd Koninkrijk wordt, is weer een stukje groter geworden. De oud-burgemeester van Londen en voormalig minister van Buitenlandse Zaken heeft zijn concurrentie na de eerste stemronde op een flinke achterstand gezet.

De 313 leden van de Conservatieve Partij kiezen de komende maanden hun nieuwe leider na het vertrek van Theresa May. Die nieuwe partijleider wordt dan ook automatisch de nieuwe premier, aangezien de Conservatieven de grootste partij van het land zijn.

Er hadden zich de afgelopen tijd tien kandidaten gemeld om de nieuwe premier te worden. Zij moesten vandaag tijdens de eerste stemronde de steun krijgen van minimaal zeventien parlementsleden anders was het voor hen nu al klaar. Andrea Leadsom, Esther McVey en Mark Harper haalden die drempel niet.

De strijd om Downing Street 10, de ambtswoning van de Britse premier, gaat nu nog tussen zeven kandidaten. Topfavoriet Johnson kreeg in de eerste ronde meteen 114 van de 313 stemmen en gaat dus ruim aan kop in de strijd om het leiderschap.

LEES OOK: Britse minister Boris Johnson treedt af wegens plannen voor Brexit-plannen premier May

Hoe nu verder?

Op gepaste afstand volgen Jeremy Hunt (43 stemmen), Michael Gove (37), Dominic Raab (27), Sajid Javid (23), Matt Hancock (20) en Rory Stewart (19). De komende weken zullen er meerdere stemrondes zijn tot het moment dat er twee kandidaten overblijven.

Naar verwachting is eind juli duidelijk wie de nieuwe leider van de Conservatieven en premier wordt. Tot die tijd blijft Theresa May op haar post als interim-premier.

Kijk hieronder naar de bekendmaking van de uitslag van de eerste stemronde:

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau