‘PVV’ers denken aan oprichten nieuwe democratische partij’
Drie PVV'ers uit Noord-Holland hebben plannen om een eigen partij op te richten. De Telegraaf heeft een intern document in handen gekregen waarin dat staat. Het zou gaan om een 'democratische versie van de PVV', de Democratische Partij voor de Vrijheid (DPV).
De nederlagen tijdens de Provinciale Statenverkiezingen en de Europese verkiezingen vormen een belangrijke reden voor de drie PVV'ers om deze stap te zetten. Het gebrek aan democratie binnen de partij lijkt voor hen het grootste struikelblok.
In tegenstelling tot alle andere partijen, heeft de PVV maar één lid: Geert Wilders. Alle andere politici zijn leden van een verwante stichting. Hierdoor kan Wilders alles binnen de partij zelf bepalen.
Verraad
De Telegraaf noemt Joost van Hoff, sinds 2011 actief bij de PVV, als één van de drie mannen achter de nieuw op te richten partij. Als de krant hem daarmee confronteert, zegt hij dat het klopt. Momenteel wil hij er echter niet mee doorgaan. "Ik ben en blijf PVV’er. Voor zover dat mogelijk is althans, want de partij kent behalve Wilders geen leden natuurlijk."
Wilders zou volgens de krant deze week achter de plannen zijn gekomen. De partijleider zou boos hebben gereageerd en het 'verraad' hebben genoemd. Daarna zouden de drie 'coupplegers' zijn gaan twijfelen, waardoor de plannen voorlopig in de wacht zijn gezet.