Pegida mag zondag niet demonstreren en wil nu op donderdag steniging naspelen
Pegida mag aanstaande zondag niet opnieuw demonstreren in Eindhoven. Dat heeft de Eindhovense burgemeester John Jorritsma bekend gemaakt.
De reden voor het niet verlenen van een vergunning is dat de aanvraag te laat is ingediend. Burgemeester Jorritsma en de politie hebben niet genoeg tijd gehad om weloverwogen een beslissing te nemen, laat Jorritsma vrijdag weten.
Afgelopen zondag leidde een demonstratie van zo'n twintig aanhangers van Pegida "tegen de islamisering'' tot rellen vlakbij de Al-Fourqaan moskee in Eindhoven. Daarbij richtte een groep van zo'n driehonderd Turkse mensen zich tegen de demonstranten.
LEES OOK: Tien betogers aangehouden die tegen Pegida demonstreerden in Eindhoven
"Een goede afweging over de openbare orde en veiligheid kost daarom bij deze aanvraag van Pegida voor aanstaande zondag veel tijd, omdat de veiligheid van deelnemers, tegenstanders, moskeebewoners, buurtbewoners en voorbijgangers gegarandeerd moet zijn. Die tijd is dus onvoldoende en daarom mag de manifestatie van Pegida zondag niet doorgaan", aldus Jorritsma.
Donderdag demonstreren
De actiegroep heeft inmiddels laten weten dat het daarom donderdag wil gaan demonstreren in Eindhoven. De aanvraag zou inmiddels bij de gemeente liggen, meldt Omroep Brabant.
Tijdens de nieuwe demonstratie wil de rechtse groepering met cartoons van Mohammed door de straten lopen en een steniging naspelen bij de Al-Fourqaanmoskee.