Teeven genoemd als opvolger Harbers: ‘Kansloos, ik heb de politiek vaarwel gezegd’
Fred Teeven wordt niet de opvolger van Mark Harbers als staatssecretaris van Justitie en Veiligheid. Dat zegt hij desgevraagd in 't Wordt Nu Laat op NPO Radio 2. Harbers stapte vorige week op.
"Dat is kansloos. Ik heb de politiek al vaarwel gezegd", zegt Teeven stellig. Hij bekleedde de functie eerder al van 2010 tot 2015, toen hij opstapte vanwege de 'bonnetjesaffaire'."Ik weet dat meer oud-politici dat zeggen en dat het dan toch gebeurt, maar ik ga niet terug."
Presentator Toine van Peperstraten stelt echter dat de VVD wanhopig is en dat ze graag een 'zwaargewicht' op de positie willen. "Ik ben inmiddels wat zwaarder geworden nu ik uit de politiek ben, maar nee", weerlegt Teeven.
De oud-staatssecretaris denkt ook dat het geen goed moment is om in te stappen. "Het is geen aantrekkelijke functie in een kabinet dat bijna klaar is."
Hij kan dan ook niemand bedenken die geschikt is voor de functie. "Dat moet de VVD zelf bepalen. Al lijkt het mij wel verstandig om iemand te nemen die nog een hele politieke carrière voor zich heeft. Niet iemand die in zijn nadagen zit."
Teeven is na zijn politieke carrière zijn eigen beveiligingsbedrijf begonnen en is parttime buschauffeur in Noord-Holland.
LEES OOK: Staatssecretaris werkte beter samen met PVV dan met CDA en VVD