D66 teleurgesteld na resultaat: ‘Wij hebben de toon gezet’
D66-lijsttrekker Sophie in 't Veld is teleurgesteld met het verkiezingsresultaat. Haar partij komt uit op twee zetels en lijdt flink verlies. Vijf jaar geleden was D66 nog de grootste Nederlandse partij in het Europees Parlement.
"Er heerst teleurstelling. We hadden liever een beter resultaat gehad, maar nu moeten we aan de slag met twee zetels", reageert een zichtbaar aangeslagen In 't Veld in Goedemorgen Nederland.
Toch vindt de lijsttrekker nog enige troost in de winst van een andere pro-Europese partij, PvdA. "De meerderheid van de stemmen ging naar pro-Europese partijen. Dat zijn wij altijd al geweest, ook toen dat minder populair was. Wij hebben wel de toon gezet."
Volgens Telegraaf-commentator Wouter de Winther heeft D66 vooral verloren omdat ze vóór Europa zijn. "Frans Timmermans is niet tegen Europa, maar wel voor verandering in Europa. Met die boodschap heeft hij gewonnen."