Rutte: ‘Aardgaswinning is een nachtmerrie geworden’
De provincie Groningen is vanochtend rond tien voor zes opgeschrikt door een hevige aardbeving. Het KNMI spreekt van een beving van 3.4 op de schaal van Richter. Het is daarmee één van de zwaarst gemeten bevingen in de provincie. De zwaarste beving is nog steeds die bij Huizinge in 2012: 3.6 op de schaal van Richter.
Premier Mark Rutte reageerde vanochtend in Goedemorgen Nederland op de beving: "Aardgaswinning begon in de jaren vijftig als iets geweldigs maar is sinds 2010 veranderd in een nachtmerrie."
De beving werd op veel plaatsen in de provincie gevoeld, op Twitter deelden bewoners hun ervaringen. Kiki en Bram Buigel ervoeren de beving als zwaarder dan die in Huizinge:
Rutte gaf aan 'enorm mee te leven' met de bewoners maar zei tegelijkertijd dat per direct stoppen met de gaswinning onmogelijk is. Wel benadrukte hij dat het afbouwen in volle gang is: "Voor 2030 moet de gaskraan dicht zijn, maar het is nu al zo dat het veel sneller gaat dan we dachten. We doen ons uiterste om het nog sneller af te bouwen."Tegelijkertijd waarschuwt Rutte voor te snel afbouwen: "Als je het te snel doet dan krijg je dat een verpleeghuis in Limburg zonder gas komt te zitten."