Tientallen wapens ingeleverd in Helmond: ‘Wat is er allemaal nog meer te halen?’
Een inleveractie van de politie Helmond is succesvol verlopen. In totaal werden er meer dan 70 wapens ingeleverd tijdens de speciale actie, waarbij mensen de wapens in konden leveren zonder verdere gevolgen. Ook werden er 1500 kogels ingeleverd.
"De wapens die hier liggen zijn allemaal vrijwillig door de mensen ingeleverd", vertelde een woordvoerder van de politie eerder aan het Eindhovens Dagblad. "Een aantal wapens zijn wij op gaan halen, zodat mensen niet met vuurwapens de straat op hoefden te gaan."
De politie in Helmond is erg tevreden met de actie. "Elk wapen dat van de straat is, is een winst." De wapens worden de politie nog wel gecontroleerd. Mochten er sporen op zitten die overeenkomen met het politiesysteem kan de eigenaar nog een bezoekje van de politie verwachten.
Het is niet de eerste keer dat de politie een dergelijke inleveractie organiseert. Eerder werden er in Rotterdam 262 wapens ingeleverd.
Politiek Commentator Wouter de Winther vindt het goed dat de politie een inzamelingsactie organiseert, maar maakt zich ook zorgen. "Ik zie boksbeugels en stroomstootwapens, jeetje mineetje. Dit is gewoon een willekeurige stad in Nederland. Stadje eigenlijk. Dan denk ik: wat is er allemaal nog meer te halen?", aldus De Winther deze ochtend in Goedemorgen Nederland.
Documentairemaker Bernard Krikke maakt zich ook zorgen. "Ik denk ook: hoe kom je aan zo'n wapen? Dat lijkt mij nogal ingewikkeld, maar hier liggen er een heleboel", aldus Krikke.
De woordvoerder van de politie is uiterst content met het resultaat, valt De Winther op. "Die vrouw is helemaal blij. 'Kijk eens we hebben allemaal wapens gekregen.' En ik denk: nou, die circuleerde dus kennelijk al die tijd in de samenleving."