Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Exitpoll Gelderland: ‘VVD en CDA grootste, FVD derde’

Redactie

De VVD en het CDA worden de grootste partijen in Gelderland met allebei 8 zetels. Forum voor Democratie komt binnen met 7 zetels.

Ook GroenLinks gaat van 3 naar 6 zetels.

Forum voor Democratie is ook in Gelderland de grote winnaar. De partij werd uit het niets derde met 12,5 procent van de stemmen. Grootste partij bleef de VVD met 13,8 procent van de stemmen, op de voet gevolgd door het CDA met 13 procent.

D66 moest het grootste verlies incasseren met een min van 5,3 procentpunt tot 7,3 procent. GroenLinks boekte een winst van 4,6 procentpunt. De partij haalt daarmee 10,3 procent van de stemmen.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau