Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gökmen T. pas sinds twee weken weer op vrije voeten

Redactie

Hoofdverdachte van de schietpartij in Utrecht, Gökmen T., is per 1 maart op vrije voeten gekomen nadat zijn voorarrest was opgeschort. De man zat vast vanwege een verkrachtingszaak uit juli 2017.

In 2017 heeft de verdachte ook al in voorarrest gezeten, maar kwam daarna onder voorwaarden vrij. Begin dit jaar werd hij toch weer vastgezet, omdat hij de voorwaarden had geschonden.

Op 22 januari vroeg T. schorsing aan van zijn voorarrest, maar de rechtbank in Utrecht wees die af. De verdachte is toen in hoger beroep gegaan. Hij gaf aan toch mee te willen werken aan de voorwaarden, waaronder een persoonlijkheidsonderzoek.

Daarop besloot het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op 1 maart het voorarrest alsnog te schorsen, onder voorwaarden. Het Openbaar Ministerie (OM) had zich daar niet tegen verzet.

T. is ook in twee andere recente strafzaken verdachte. Zo werd hij op 4 maart dit jaar door de politierechter veroordeeld voor een winkeldiefstal in oktober 2018 en kreeg een gevangenisstraf van 2 weken, waarvan 1 week voorwaardelijk. Een dag later werd hij veroordeeld tot 4 maanden cel voor een inbraak op 13 september 2018.

In diverse media wordt ook gesproken over een veroordeling in 2014 voor poging doodslag in 2013. In deze zaak heeft de meervoudige kamer de verdachte veroordeeld voor illegaal wapenbezit en een poging tot diefstal. De verdachte is voor die zaak veroordeeld tot een gevangenisstraf van 150 dagen, waarvan 49 voorwaardelijk. Maar hij is vrijgesproken van poging tot doodslag.

LEES OOK: Geen relatie tussen verdachte en slachtoffers

'T. opgepakt nadat politie bankrekening bekeek'

T. kon worden opgespoord doordat de politie zijn bankrekening achterhaalde. Dat meldt De Telegraaf. Hoe de krant aan deze informatie komt, wordt niet vermeld.

In eerste instantie had de politie alleen een oud telefoonnummer. Dat leverde niets op. Daarom besloot de politie live de bankgegevens van T. in de gaten te houden. Dat komt volgens De Telegraaf bijna nooit voor. Alleen bij een enorm dringende situatie.

Terwijl de politie dat bekeek, zagen de agenten dat een bedrag werd overgemaakt. Door die transactie kon een ander telefoonnummer worden getraceerd. Dat bleek van een bekende van de verdachte en zo werd het adres van T. gevonden.

Iets na 18.00 uur deed de politie een inval en werd T. opgepakt.

LEES OOK: Fouten in communicatie rond aanslag Utrecht


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau