Ziekenhuis start met High Performance Medical Centre om topsportklimaat te verbeteren
Ziekenhuis de Gelderse Vallei start met het High Performance Medical Centre om het topsportklimaat in Nederland te verbeteren. De Nederlandse overheid, de sportbonden en NOC*NSF hebben de ambitie uitgesproken om structureel bij de top 10 van beste sportlanden ter wereld te horen en het centrum moet daaraan bijdragen.
"Als je kwaliteit wil leveren dan moet je het gewoon samenbrengen, je gaat het goed organiseren met elkaar", aldus sportradioloog Bas Maresch vanmorgen in Goedemorgen Nederland. "De sporter kan op één plek terecht, alle specialisten zitten bij elkaar en kunnen optimaal overleggen. Daardoor wordt het resultaat beter."
Eén van de sporters die gebruik maakt van het nieuwe centrum is Karateka Timothy Petersen, meervoudig Europees Kampioen karate. "“Ik heb zelf in mijn carriere een aantal blessures gehad en dan is het gewoon belangrijk dat je snel gezien kan worden door de juiste specialisten, door de juiste artsen. Wat is het probleem? Wat moeten we inzetten om mij als sporter weer zo snel mogelijk op de been te hebben.
In het nieuwe centrum gaat het ontzettend snel en wordt er veel onderzoek gedaan, aldus Petersen. "Ik kan vragen stellen en ik ga met een goed plan voor de fysiotherapeut de deur uit. Binnen mum van tijd sta ik weer op de mat. Dat is de waarde van een centrum als deze."
"In topsport is altijd een belangrijk toernooi of kwalificatie dus er is altijd een haastmoment", voegt sportradioloog Maresch nog toe over de situatie van de karateka. "Het is zijn werktuig en zijn werktuig heeft haast nodig en die kleine dingen kunnen echt het verschil maken van die een tiende van een seconde die je nodig hebt om wel die kwalificatie ofwel die race te winnen."