Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Veto Trump voor schrappen noodtoestand voor bouw grensmuur

Redactie

De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn veto uitgesproken tegen een plan om de noodtoestand op te heffen. Het gaat om de noodtoestand die hij vorige maand uitriep om zijn grensmuur met Mexico te kunnen betalen.

Het Amerikaanse Congres had een maatregel aangenomen om de noodtoestand te stoppen. Verrassend genoeg stemden ook twaalf Republikeinse leden van het Congres voor de maatregel.

De veto betekent niet dat het onmogelijk is om de noodtoestand op te heffen. Nu moet er echter in zowel de Senaat als het Huis van Afgevaardigden een twee derde meerderheid zijn die tegen de noodtoestand stemt. De kans daarop lijkt klein, aangezien de Republikeinen een meerderheid hebben in de Senaat.

Het is de eerste keer dat Trump een veto uitspreekt. "Als president is de veiligheid van dit land bewaken mijn belangrijkste taak. Donderdag heeft het Congres een gevaarlijke resolutie aangenomen. Dat mogen zij doen, maar ik mag dat blokkeren met een veto. Ik ben trots op mijn beslissing."

De Amerikaanse president wil graag het geld dat hij nodig heeft voor de grensmuur ophalen door de noodtoestand. Hij heeft daardoor niet meer de steun van het Congres nodig. Trump heeft bijna 8 miljard dollar nodig voor zijn grensmuur met Mexico.

De muur moet criminele migranten tegenhouden, zegt Trump. Die migranten zorgen volgens hem voor veel geweld en drugscriminaliteit in de Verenigde Staten.

LEES OOK: Trump roept noodtoestand uit om grensmuur

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau