Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Slachtoffers seksueel geweld krijgen dankzij proef gratis zorg

Redactie

Binnenkort hoeven slachtoffers van seksueel geweld dankzij een proef geen eigen risico meer te betalen voor hun medische zorg. Zo kan er gekeken worden of de financiële bijdrage die slachtoffers nu kwijt zijn, een drempel vormt om hulp te zoeken.

Slachtoffers kunnen sinds 2012 voor onderzoek terecht bij het Centrum Seksueel Geweld (CSG). Dit centrum is op zestien plekken in Nederland gevestigd. Maar de medische zorg die ze daar ontvangen valt onder het eigen risico. Dit leidde bij CDA, D66 en PvdA tot Kamervragen.

Het ministerie van Justitie en Veiligheid wil bekijken of de eigen betaling inderdaad een drempel vormt voor slachtoffers om zich bij het CSG te melden. Gedurende de proef kunnen mensen die zich melden een vergoeding krijgen, zodat ze niet zelf voor de kosten opdraaien.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau