Eerste Politieke Barometer 2019: VVD verliest opnieuw, maar blijft grootste partij
Het nieuwe jaar is op het gebied van peilingen slecht begonnen voor de VVD. In de eerste Politieke Barometer van 2019 van onderzoeksbureau Ipsos verliest de partij namelijk twee zetels.
Daarmee zet de dalende trend voor de grootste coalitiepartij voorlopig door. In augustus stond de VVD in de grote zetelpeiling van Ipsos nog op 33 zetels, hetzelfde aantal als bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2017 werd gehaald. De afgelopen maanden ging dat aantal echter steeds naar beneden.
De VVD komt in de eerste barometer van het nieuwe jaar uit op 27 zetels. Daarmee blijft het wel de grootste partij. De belangrijkste achtervolger is de PVV met 20 zetels. Daarna volgt GroenLinks met 18.
Verlies coalitie
Ook coalitiepartijen CDA en D66 verliezen. Zij komen uit op respectievelijk 14 en 13 zetels. Alleen regeringspartij ChristenUnie boekt een virtuele winst. De partij van Gert-Jan Segers komt in de Politieke Barometer uit op 7 zetels, dat zijn er twee meer dan de partij bij de laatste Tweede Kamerverkiezingen wist te halen. In totaal kan de regeringscoalitie volgens de peilingen rekenen op 64 zetels.
Forum voor Democratie zit de laatste weken in de lift. De partij van Thierry Baudet stond in de peilingen lange tijd op 10 zetels, maar krijgt er nu twee bij. Bekijk hieronder het volledige overzicht.
De Politieke Barometer januari 2019 van @IpsosNL/@EenVandaag
— Ipsos I&O Politiek (@IpsosIO_peiling) January 29, 2019
VVD 27(-2), PVV 20(+1), CDA 14(-1), D66 13 (-1), GL 18 (+2), SP 12, PvdA 9, CU 7, PvdD 7 (-1), 50PLUS 5, SGP 3, DENK 3, FvD 12 (+2)
Alle cijfers, analyses en blogs op https://t.co/gY9SXls4I6 #DePeiling pic.twitter.com/CYRSw3bY1S