Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Frankrijk, Spanje en Duitsland bereid tot erkennen Guaidó

Redactie

Als er in Venezuela de komende week geen verkiezingen worden uitgeschreven, zijn Frankrijk, Spanje en Duitsland bereid oppositieleider Juan Guaidó te erkennen als president van het Zuid-Amerikaanse land.

"Tenzij er binnen acht dagen verkiezingen worden aangekondigd, zijn we klaar om Guaidó te erkennen als 'president van Venezuela' om een politiek proces op gang te brengen", schrijft de Franse president Emmanuel Macron op Twitter.

De Spaanse premier Pedro Sanchez kondigde zaterdag hetzelfde aan, weet het ANP. Een woordvoerster van de Duitse regering meldde op Twitter: "Als er over acht dagen geen verkiezingen worden aangekondigd, zijn we klaar om Juan Guaidó te erkennen als interim-president, die een politiek proces kan starten met Europese partners."

De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt zaterdag op verzoek van de Verenigde Staten bijeen nadat Washington en een reeks landen in de regio Guaidó als staatshoofd hadden erkend en er bij president Nicolás Maduro op hadden aangedrongen af te treden.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau