Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Onderzoek naar seksueel misbruik binnen Jehovah’s Getuigen

Redactie

De Universiteit Utrecht gaat in opdracht van de Tweede Kamer onafhankelijk onderzoek doen naar seksueel misbruik bij de Jehovah's Getuigen. Zij willen helder krijgen hoe deze geloofsgemeenschap omgaat met misbruik in eigen kring en wat voor invloed dit heeft op de bereidheid van slachtoffers om aangifte te doen.

De onderzoekers willen met betrokkenen praten, schrijft minister Sander Dekker van Rechtsbescherming aan de Tweede Kamer maandag. Voor de zomer had de Tweede Kamer nog aangedrongen op een afhankelijk onderzoek, naar aanleiding van onthullingen over seksueel misbruik in dagblad Trouw.

In eerste instantie was het de bedoeling dat de Jehovah's zelf een onderzoek zouden instellen, maar daar stond de gemeenschap niet op te wachten. Daarom gaat nu de Universiteit Utrecht het doen. Ze hopen het onderzoek in het najaar af te hebben.

In december deed de politie een inval in het hoofdkwartier van de Nederlandse Jehovah's Getuigen in Emmen na diverse aangiftes van seksueel misbruik. Ook zijn twee zogenaamde Koninkrijkszalen en vier woningen toen doorzocht, maar een woordvoerder van het OM liet weten dat er destijds geen strafrechtelijk onderzoek liep naar de geloofsgemeenschap zelf.

LEES OOK: Politie valt binnen bij Jehovah’s Getuigen na aangiftes seksueel misbruik


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau