Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Telegraaf: ‘Kabinet wil verkoop van benzine- en dieselauto’s verbieden’

Redactie

Het kabinet wil een nationaal verkoopverbod voor benzine- en dieselauto's. Dat melden bronnen aan De Telegraaf. Het verbod zou in 2030 ingevoerd moeten worden. De maatregel staat in het Klimaatakkoord dat deze middag wordt gepresenteerd.

Volgens de krant gaat het kabinet in overleg met Brussel om een verbod in te kunnen voeren. Daarnaast moet er ook een verbod komen op parallelimport van benzine- en dieselauto's. Dat betekent dat dealers geen gewone auto uit het buitenland mogen halen door inkoop bij buitenlandse verhuurbedrijven, veilingen of bij fabrikanten.

Daarnaast zou er onderzocht worden of rekeningrijden kan worden ingevoerd. Er wordt gekeken of er per 2024 een dergelijk systeem kan worden ingevoerd. Het onderzoek naar rekeningrijden moet volgend jaar klaar zijn.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau