Hans (73) op brute wijze vermoord in Brazilië: ‘Lafheid en ongekend geweld’
De Nederlander Hans van Denderen is in oktober in Brazilië op een brute wijze vermoord door zijn Braziliaanse vriendin. Dat meldt het AD op basis van de Braziliaanse media. Zij spreken van een moord die zich kenmerkt 'door lafheid en ongekend geweld'.
De 73-jarige Hans werd afgelopen oktober dood gevonden langs een weg in het zuidoosten van Brazilië. Hij had steekwonden en een diepe snee in zijn hals. In eerste instantie wist de Braziliaanse politie niet wie de overleden persoon was. Onderzoek wees uit dat het om de Nederlander ging.
Hij was een dag eerder door zijn vriendin, Simone de A., vermoord en gedumpt. Zij deed dit volgens de Braziliaanse media omdat ze niet wilde dat Hans de relatie zou verbreken. Tot twee keer toe verdoofde ze de man. Daarna stak ze hem net zo vaak tot dat hij dood was. Met een vriend werkte ze het lichaam weg.
Appartement in Brazilië
Na de moord bleef ze in zijn appartement wonen. Tegenover de buitenwereld hield ze het verhaal op dat haar vriend terug naar Nederland was wegens familieomstandigheden. WhatsApp-berichtjes die binnenkwamen beantwoordde ze namens hem.
Hans woonde al twintig jaar in Brazilië en verdiende wat bij als leraar. Een van zijn leerlingen vertrouwde de zaak niet, omdat er spelfouten in de berichten stonden die zij kreeg. Navraag bij de familie leerde haar dat hij niet in Nederland was. Ze deed aangifte bij de politie wegens vermissing. De politie legde vervolgens de link tussen de vermiste Hans en het gevonden lichaam.