Man bedreigt ambulancepersoneel tijdens reanimatie: ‘Heel intimiderend’
Een 29-jarige man heeft gisteren ambulancepersoneel bedreigd in Den Haag. De ambulancebroeders waren op dat moment bezig met de reanimatie van een patiënt, zo meldt hetAD.
Drie ambulancemedewerkers waren een patiënt aan het helpen in het Haagse Mariahoeve. Omdat de persoon gereanimeerd moest worden, zette een van de broeders een koffertje op straat en hield het verkeer tegen.
De automobilist vond dat hij hier hinder van ondervond en stapte uit de auto. Vervolgens bedreigde hij de ambulancebroeder. De man stapte daarna weer in zijn auto en deed alsof hij gas gaf.
De ambulancemedewerkers ervoeren de situatie als dreigend en schrokken erg van de man."Het was een hele intimiderende situatie voor de ambulancemedewerkers”, zo laat een politiewoordvoerster weten aan het AD. "Je bent daar iemand aan het rédden. Het is absoluut ongepast hoe de man reageerde."
De patiënt is overleden. Ondanks het dreigende incident, konden de ambulancebroeders wel hun werkzaamheden uitvoeren, zo benadrukt de politie. Het personeel heeft aangifte gedaan tegen de automobilist.