Geen brandstof meer aan de pomp door lage waterstand: ‘Onbemande stations geraakt’
De lage waterstand van de Rijn zorgt voor problemen met de toevoer van brandstof. Daardoor worden onbemande tankstations sinds enkele dagen niet meer bevoorraad. Dat meldt het AD.
"Het probleem met de lage waterstanden door de droogte speelt al een tijdje, maar tot nu toe konden we het net redden met de bevoorrading van alle stations", aldus Tim Keizer, woordvoerder van Shell, tegen de krant. "Helaas zijn er inmiddels zo veel problemen met het scheepvaartverkeer, dat dit niet langer lukt."
Shell heeft al tientallen pompstations drooggelegd, maar ook andere pompen hebben problemen weet Keizer. "We proberen de grote bemande stations zo lang mogelijk uit de wind te houden, hierdoor worden met name de onbemande stations geraakt."
Bij minimaal één station is al geen brandstof meer te krijgen. Bij het Shell-station aan de C.G. Roosweg in Krimpen aan den IJssel kwam een klant van een koude kermis thuis. "Ik ging daar maandagavond tanken en kreeg de melding ‘product niet beschikbaar’ te zien", vertelt een klant tegen de krant. "Toen ik het storingsnummer van Shell belde, werd ik doorverwezen naar een bemand station. Ik hoop niet dat dit heel lang gaat duren."
"We hopen uiteraard dat dit probleem zo snel mogelijk wordt opgelost, maar ik kan nog niet zeggen wanneer dat zal zijn", aldus Keizer. "Regen in met name Duitsland en Zwitserland helpt ons nog het beste."