Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Overleg hervorming pensioenstelsel mislukt: ‘Failliet van de polder’

Redactie

Het overleg over hervorming van het pensioenstelsel is dinsdagavond mislukt. De onderhandelaars van de betrokken partijen meldden na afloop van gesprekken op het ministerie van Sociale Zaken dat ze er niet uit zijn gekomen. Voorzitter Hans de Boer van werkgeversorganisatie VNO-NCW legde de schuld bij de vakbeweging. "Er lag een heel goed aanbod van het kabinet'', zei hij.

FNV-voorman Han Busker zei dat het niet lukte om ,,de kloof'' tussen werkgevers, kabinet en bonden te overbruggen. ,,U snapt dat wij structurele oplossingen voor onze leden willen'', zei Busker. ,,Er is een groot probleem met de veel te snelle ophoging van de AOW-leeftijd en wij kwamen niet verder dan incidentele oplossingen.'' Ook over de pensioenen voor ZZP'ers en konden de partijen het niet eens raken.

'Failliet van de polder'

"Dit is natuurlijk een enorme tegenvaller voor het kabinet", stelt Hella Hueck van het Financieel Dagblad. "Die hadden er wel op ingezet om hier nu eindelijk een akkoord over te bereiken. Het is ook wel een beetje het failliet van de polder, dat ze er niet uitgekomen zijn."

Hueck vindt dat de vakbonden een te grote stem hebben in het overleg over het pensioenstelsel. "Ik denk dat heel veel mensen zich niet meer vertegenwoordigd voelen in de vakbonden. Ze krijgen ook steeds minder leden, maar die hebben wel nu het mandaat gehad om het pensioenakkoord te sluiten."

Hueck denkt dat er veel mensen balen van de ontwikkeling. "Er is nu iets geklapt voor iedereen in de maatschappij en niet alleen maar voor mensen die lid zijn van een vakbond."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau