Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Hoogleraar over failliete ziekenhuizen: ‘De V&D viel ook om’

Redactie

Jaap Koelewijn, hoogleraar corporate finance aan de Nyenrode Business Universiteit, vindt het goed dat ziekenhuizen functioneren als een volwaardige onderneming. Wel pleit hij voor goede controle gezien de belangrijke sociaal-maatschappelijke rol van ziekenhuizen.

"De zorg is een enorm dure operatie", aldus Koelewijn in WNL Op Zaterdag op NPO Radio 1. "Door het efficiënt te organiseren kun je kosten besparen, zonder dat de noodzakelijke kwaliteit daardoor achteruit gaat."

Normaal bedrijf

Volgens Koelewijn moet een ziekenhuis naar de kosten kijken 'zoals een normaal bedrijf'. "Het blijkt dat je op zorg, als je het goed organiseert, op de basisbehandelingen heel veel kosten kan besparen.

Zorgenkindje

Koelewijn vindt het daarom ook niet raar dat een ziekenhuis kan omvallen. "De V&D viel ook om. Zij (de failliete ziekenhuizen - red.) leverden kennelijk niet meer datgene op die manier waar behoefte aan was."

Koelewijn ziet in bijvoorbeeld Amsterdam dat er genoeg andere goede ziekenhuizen zijn, die beter zijn dat 'zorgenkindje' het Slotervaart.

LEES OOK: Tientallen partijen geïnteresseerd in MC Slotervaart

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau