Nieuwe Quote 500 verwelkomt kersverse miljardair
In de nieuwe Quote 500, die vanaf morgen in de kiosk ligt, prijkt iemand die voor het eerst mag zeggen een miljardair te zijn.
De 51-jarige Arnout Schuijff, Chief Technology Officer van betaalbedrijf Adyen, schoot dankzij de beursgang van het bedrijf van de 483e naar de 26e plek: zijn vermogen steeg met een percentage van 1407% naar 1,1 miljard euro.
Mabel
Ook andere Adyen-betrokkenen profiteerden enorm van de IPO. Kruijffs collega Pieter van der Does ging van de 257e naar de 32e plek, en heeft nu 810 miljoen euro. Eén van de grotere aandeelhouders van het bedrijf, Mabel Wisse-Smit, staat voor het eerst in de 500-lijst met 240 miljoen euro (plek 149).
Koploper is nog altijd Charlene de Carvalho-Heineken met een vermogen van 12,8 miljard euro. Ze wordt gevolgd door Frits Goldschmeding, die 4,8 miljard euro heeft vergaard met in ieder geval de oprichting van uitzendbureau Randstad.
C&A
De rijkste familie is ook nog steeds hetzelfde, namelijk C&A-clan Brenninkmeijer: de Duits-Nederlandse parentage bezit samen 22 miljard euro.
Voor meer cijfers kunt u terecht bij Quote.