16 maanden cel voor seks met 15-jarig meisje dat wegliep uit zorginstelling
Een 45-jarige man uit Enschede is veroordeeld tot zestien maanden gevangenisstraf voor ontucht met een 15-jarig meisje. De man had een aantal keer seks met het meisje, dat was weggelopen uit een jeugdinstelling. Dat meldt RTV Oost.
Het meisje was op de gesloten afdeling van de jeugdinstelling in Eefde geplaatst, maar wist toch weg te lopen. Ze werd uiteindelijk teruggevonden op de kamer van de man.
De Enschedeër had het meisje ontmoet in een park, en vervolgens meegenomen naar zijn huis. De man zei niet door te hebben gehad dat het meisje minderjarig was. De rechtbank vond dat niet geloofwaardig omdat de man zelf zeven kinderen heeft, waarvan een aantal in de leeftijd van het slachtoffer.
Het meisje was opgenomen in de zorginstelling omdat zij een gestoorde seksuele ontwikkeling heeft. Al vanaf jonge leeftijd is ze op zoek naar seks met oudere mannen. Ook heeft zij ernstige hechtingsproblemen, zo meldt de regionale omroep.